Poradnik Online Blackjack

Znany również jako Twenty One, blackjack jest jedną z najbardziej popularnych gier kasynowych.

Jeśli chcesz wygrać w blackjacka, to nie wszystko zależy od szczęścia i przypadku. Aby być dobrym przy stołach do blackjacka, musisz zapoznać się z:

🔹 Top Blackjack Kasyna. Wybierz jedno z tych kasyn online na swoją następną sesję blackjacka online – tylko to, co najlepsze jest w ofercie.
🔹 Podstawy Blackjacka. Ta kolekcja artykułów pomoże Ci wybrać najbardziej lukratywną i przyjemną odmianę blackjacka, przedstawi podstawowe zasady gry w blackjacka i strategie zarządzania bankrollem.
🔹 Zagrajmy w Blackjacka. Tutaj znajdziesz listę odmian blackjacka, w które możesz zagrać w najlepszych kasynach.
🔹 Więcej o Blackjacku. Tutaj zaglądają zawodowcy. Czekają tu na Ciebie zabójcze umiejętności liczenia kart, rozwój osobistej strategii blackjacka i inne ekskluzywne wskazówki dotyczące blackjacka.
🔹 Przejrzyj artykuły na temat blackjacka, poznaj zasady i szanse gry w blackjacka, a kiedy będziesz gotowy, wybierz odmianę blackjacka, która przypadnie Ci do gustu, z poniższej listy lub udaj się do jednego z tych kasyn, które znane są z tego, że zawsze traktują graczy ekscytującymi sesjami blackjacka online.

Rozgrzewasz się na myśl o grze w blackjacka online, ale nie jesteś do końca pewien, od czego zacząć? W tych artykułach znajdziesz wszystko – od podstawowych zasad po kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Bez względu na to, czy chcesz poćwiczyć grę w blackjacka za darmo, czy też zagrać przy stole na żywo i postawić poważną gotówkę, wybierz grę z listy, a będziesz miał do czynienia z jej najlepszą wersją.

Chcesz poznać kilka ekskluzywnych wskazówek dotyczących liczenia kart? A może potrzebujesz zaawansowanej strategii gry w blackjacka, aby przenieść swoją grę na wyższy poziom? Ten zbiór artykułów jest dla Ciebie.

10 terminów blackjacka, które każdy gracz powinien znać

1️⃣ Bust – przekroczenie 21 punktów. To nie jest to, czego chcesz, ponieważ wtedy przegrywasz.
2️⃣ Breaking Hand – Twoje karty sumują się do wartości pomiędzy 12 a 16. Możesz przekroczyć 21 punktów dzięki jednej dodatkowej karcie.
3️⃣ Karty odkryte – walet, dama i król. Warte 10 każda.
4️⃣ Hit – masz dwie karty odkryte i myślisz, że jeszcze jedna karta zwiększy Twoje szanse na wygraną. Wtedy właśnie prosisz o jeszcze jedną kartę, czyli trafienie.
5️⃣ Pat Hand – ręka warta od 17 do 21 punktów.
6️⃣ Soft Hand (miękka ręka) – ręka z asem (as może być warty 1 lub 11).
7️⃣ Hard Hand – ręka, w której nie ma asa.
8️⃣ Stand – suma Twoich kart jest wysoka i postanawiasz nie brać więcej kart.
9️⃣ Split – jeśli Twoje dwie pierwsze karty są wystarczająco dobre, możesz zdecydować się na ich rozdzielenie i zagranie dwóch oddzielnych rąk.
🔟 Double Down – masz przeczucie, że z tylko jedną kartą możesz pokonać krupiera. Możesz wtedy zdecydować się na podwojenie swojego początkowego zakładu i otrzymasz tylko jedną kartę.

Jak grać w blackjacka 101

1) Kup żetony i znajdź stół (lub dokonaj wpłaty i wybierz wariant blackjacka online).
2) Postaw zakład. Prawdopodobnie będzie jakiś rodzaj minimalnego zakładu i jeśli jesteś nowy w tej grze, mądrze jest nie przekraczać go o wiele.
3) Podejmij decyzję, jak rozegrać swoją rękę. Zostaną Ci rozdane dwie karty i w zależności od Twojej strategii, masz wiele sposobów, aby to zrobić: hit, stand, double down, split lub surrender.
4) Przyjrzyj się kartom krupiera. Nawet jeśli nie przekroczysz 21 punktów, nadal musisz pokonać krupiera. Rozdaje on swoje karty zaraz po tym, jak Ty rozegrasz swoją rękę i to on zadecyduje o tym, czy wygrasz, czy nie. Istnieją dwa rezultaty dla kart krupiera – bankructwo lub układ pomiędzy 17 a 21. Jeśli przegrają, wygrywasz. W przypadku rozdania, wygrywasz tylko wtedy, gdy Twoja ręka jest większa od ich ręki.
5) Czas na wypłatę! Jeśli krupier wygra, oczywiście przegrywasz swój zakład. Jeśli Twój układ jest większy lub krupier spasuje, otrzymasz wypłatę w wysokości jednokrotności Twojego zakładu. Jeśli jednak Twoja ręka i ręka krupiera mają taką samą wartość, to jest to push, co oznacza, że zatrzymujesz swój zakład, ale nic nie wygrywasz.

Dlaczego warto grać w Blackjacka?

✅ Blackjack jest częściowo oparty na umiejętnościach. W blackjacku wynik zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze znasz grę i jak dobra jest Twoja strategia.

✅ W blackjacka można grać z przyjaciółmi. Dobra sesja w kasynie jest jeszcze lepsza, gdy jest dzielona z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz