Co to jest Bubble poker lub Bubble w pokerze

Turnieje pokerowe mogą składać się z kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy graczy, dlatego też mogą trwać bardzo długo. Niektórzy gracze mogą znaleźć się w niefortunnej sytuacji, w której są zaledwie kilka miejsc od nagrody pieniężnej, ale mimo to nie docierają do stołu finałowego, tracąc opłacone wpisowe i szansę na dużą wygraną.

  • Co to jest Bubble Poker
  • Jak grać w Bubble
  • Porady dotyczące bubble pokera

Aby uniknąć takich sytuacji, profesjonaliści zalecają stosowanie właściwych strategii dla każdego z okresów konkursowych. A szczególną uwagę należy zwrócić na scenę tuż przed strefą nagród, że tak powiem.

Czym jest Bubble w pokerze

Przejdźmy do definicji Bubble w pokerze – jest to etap, w którym uczestnik jest dosłownie o kilka osób od wejścia do „puli nagród”. Oznacza to, że na etapie Bubble ostatni uczestnicy wydarzenia zostają wyeliminowani i nie biorą udziału w losowaniu nagród.

W większych imprezach, Bubble może zawierać do stu graczy. Jeśli sam turniej nie jest dużym turniejem z małą liczbą graczy, to Bubble jest etapem, w którym przed linią nagród pozostaje jeden „underdog”, że tak powiem. W pokerze istnieje odpowiednia definicja Bubble Boy.

Jak się gra w Bubble

Głównym czynnikiem wpływającym na odpowiednią strategię gry w Bubble poker jest stosunek stacka gracza do wielkości ciemnych, i dotyczy to wszystkich uczestników. Należy zauważyć, że sytuacja, w której stacki są mniej więcej równe w tym momencie gry, praktycznie nie istnieje.

Przyjrzyjmy się, co profesjonaliści radzą zawodnikom z różnymi stackami – krótkimi, średnimi i dużymi rębakami.

Wchodząc do Bubble z małym – short stackiem, uczestnik nie może sobie pozwolić na wiele stylów – jest zmuszony albo wejść all-in, decydując się na call, albo spasować i odrzucić swoje karty. Jeśli zacznie sprawdzać, po prostu straci swoje żetony. Na all-in można sobie pozwolić, jeśli masz późną pozycję przy stole, dość silną rękę i grasz przeciwko jednemu przeciwnikowi.

Gracze ze średnimi stackami w Moneyball mogą wybrać bardziej restrykcyjny styl gry, będąc agresywnymi tylko przeciwko niezdecydowanym przeciwnikom ze średnimi lub krótkimi stackami. Miej oko na swój stack, nie tylko musisz trafić jackpota, ale także musisz mieć wystarczająco dużo żetonów, aby zagrać przy stole finałowym. Kiedy walczysz z graczami tight, postaraj się, aby spasowali przed wyłożeniem kart.

Jeżeli Twój stack jest powyżej średniej, ale nie jest maksymalny, musisz połączyć swój styl podejmowania decyzji przeciwko tym, którzy mają więcej żetonów i tym, którzy mają mniej niż Ty. Dla bogatszych graczy, wybierz bardziej restrykcyjny styl, unikaj niepotrzebnego ryzyka i wchodź do gry tylko z dobrym układem. A w przypadku przeciwników z krótszym stackiem, możesz dodać agresywne ruchy do swojego zachowania w grze – ponieważ Twój przeciwnik raczej nie zaryzykuje z małą ilością żetonów.

Gracze z najwyższym lub chipping stack – ci z największą ilością żetonów przy stole – mogą sobie pozwolić na naprawdę agresywne zagrania. Dzieje się tak dlatego, że głównym celem każdego gracza w Bubble jest przetrwanie rundy i dostanie się do strefy nagród, a każdy będzie ostrożny, gdy gra z chippy. Czuje się bardziej pewny siebie niż jego przeciwnicy i może łatwiej podejmować decyzje, podbijając zakłady i przegrywając. Jest mało prawdopodobne, że krótki lub średni stacker będzie w stanie wygrać swoją pulę na tym etapie turnieju.

Buble poker – wskazówki jak grać

Profesjonalni gracze uważają, że istnieje kilka podstawowych wskazówek dla turniejowych graczy w pokera, jak łatwiej i wygodniej przejść przez fazę Bubble. Gracz powinien mieć oko na wielkość swojego stacka przez cały czas. Bardzo ważne jest, aby przy podejmowaniu pewnych decyzji brać pod uwagę swoją pozycję przy stole pokerowym.

Śledź okresy wzrostu blindów – może to wpłynąć na wielkość Twojego obowiązkowego zakładu. Aby uniknąć znalezienia się w pozycji blind, gdy blindy wzrosną, najlepiej jest odpowiednio dostosować swoją grę i nie grać zbyt późno.

Należy zauważyć, że w niektórych turniejach występują dwa rodzaje rozdań – synchroniczne i losowe. Czyli pierwszy wariant, gdy na wszystkich dostępnych stołach rozdania zaczynają się i kończą zgodnie ze schematem – wszyscy kończą jedno, a dopiero potem wszyscy zaczynają nowe – nie ma sensu przedłużać podejmowania decyzji – wystarczy „przeczekać” etap Bubble i dostać się do upragnionego stołu z nagrodami. Stalling może kosztować Cię utratę stacka, przypominamy, że ciemne rosną.

Dodaj komentarz