Europejska ruletka

Najbardziej rozpowszechnionym wariantem gry na świecie jest tak zwana „Europejska Ruletka”. Jednakże, jak w przypadku niektórych innych gier, rzadko jest określana jako „Europejska Ruletka” lub „Amerykańska Ruletka”, ograniczając się do rzeczownika „Ruletka”. Wyjaśnienie terytorialne służy jedynie do określenia specyficznych niuansów właściwych dla danej odmiany ruletki.

Cechy Europejskiej Ruletki

Europejska ruletka może być uważana za grę, w której na kole znajduje się 37 numerów (18 czerwonych, 18 czarnych i jedno zero):

Na kole znajduje się 37 liczb (18 czerwonych, 18 czarnych i jedno zero).
Liczby te są następujące: 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26.

Liczba płaci 35 do 1.

Napisy dotyczące zakładów na suknie do gry są napisane w języku angielskim (rzadziej w języku francuskim lub hiszpańskim).

Pole zakładów nie jest symetryczne, jak we francuskiej ruletce, a proste kursy są bliższe graczowi.

Możliwe jest słowne obstawianie serii liczb. Często jest do tego dodatkowe pole do obstawiania.

Europejska ruletka jest szybką i dynamiczną grą. Pięć do sześciu osób może jednocześnie wygodnie siedzieć przy stole do europejskiej ruletki. Możesz obstawiać zakłady zanim kulka zostanie wystrzelona, jak również podczas jej kręcenia się na kole ruletki. Zakłady kończą się na około trzy rundy przed upadkiem piłki. W prawdziwym kasynie gra w europejską ruletkę może być rozgrywana tylko przez jednego krupiera. Kręci on kulą, pomaga graczom obstawiać zakłady, wskazuje zwycięski numer, zbiera żetony i rozdaje wygrane.

Tabela wypłat Europejskiej Ruletki

Zakłady wewnętrzne

 • Straight Up – zakład tylko na jedną liczbę. Wypłaca 35 do 1.
 • Split – Postaw na dwa sąsiadujące numery. Wypłaca 17 do 1.
 • Street – zakład na trzy numery obok siebie, które znajdują się w jednym poprzecznym polu gry. Płatne 11 do 1.
 • Trio – zakłady na trzy pierwsze numery: zero, 1 i 2. Jak również zakłady na Zero 2 i 3. Płatne 11 do 1.
 • Corner – zakład na cztery sąsiadujące ze sobą numery. Płatne 8 do 1.
 • Pierwsza czwórka – zakłady na cztery pierwsze numery, w tym zero. Płatne 8 do 1.
 • Sixline – zakład na sześć liczb umieszczonych obok siebie w dwóch poprzecznych liniach pola gry. Wypłaca 5 do 1.

Zakłady zewnętrzne

 • Kolumna – zakład na jedną z trzech podłużnych linii na kole ruletki. Albo na numerach od 1 do 34 (pierwsza kolumna), albo od 2 do 35 (druga kolumna), albo od 3 do 36 (trzecia kolumna). Wypłaca 2 do 1.
 • Dozen – zakład na każde 12 cyfr. Od 1 do 12 (pierwszy tuzin), od 13 do 24 (drugi tuzin) lub od 25 do 36 (trzeci tuzin).
 • Nawet szanse
 • Even/Odd – zakłady na wszystkie parzyste lub wszystkie nieparzyste liczby. Płaci 1 do 1.
 • Big/Small – zakłady na wszystkie duże liczby (19-36) lub wszystkie małe liczby (1-18). Wynagrodzenie 1 do 1.
 • Red/Black – Postaw na wszystkie czerwone lub wszystkie czarne numery. Płatne 1 do 1.

Niezależnie od zakładów w Europejskiej Ruletce, zawsze jest 2.7% Casino Advantage.

Zalety Europejskiej Ruletki

Główną zaletą Europejskiej Ruletki, w przeciwieństwie do innych form ruletki, jest otwartość zasad gry i jej oczywista prostota. Każdy z zakładów jest doskonale czytelny, a kursy znane. Każdy gracz, nawet początkujący, może łatwo obliczyć swoją możliwą wygraną. Nawet bez zagłębiania się w zasady gry, można zrozumieć, że wysokość wygranej będzie zależała od prawdopodobieństwa, że zwycięski numer padnie. Europejska ruletka jest często polecana dla początkujących graczy, ponieważ nie wymaga skomplikowanych strategii. Oczywiście, istnieją również różne schematy gry, ale w większości sprowadzają się one do tego, że gracz podnosi stawkę.

Kolejną zaletą europejskiego, jeśli np. porównamy go z amerykańskim, jest jedyny sektor zerowy. Amerykański ma dwa zera (0 i 00), co zwiększa szanse w kasynie, ale zmniejsza szanse gracza. Francuska ruletka ma bardziej skomplikowane i złożone zasady niż europejska ruletka.

Jak zacząć grać

Kasyna online oferują swoim klientom możliwość gry demo. Od tego powinieneś zacząć. Nie ryzykujesz prawdziwych pieniędzy, ale raczej uczysz się jak grać w Europejską Ruletkę, poznając zasady w miarę postępów. Kiedy uznasz, że zapoznałeś się z zasadami i nadszedł czas, aby zacząć grać na prawdziwe pieniądze, musisz zdecydować się na bank. To znaczy, z kwotą, którą jesteś gotów zaryzykować. Na straty w grach hazardowych nikt nie jest odporny, więc obliczyć ich siłę, tak aby ewentualna utrata pieniędzy nie była dla Ciebie katastrofalna. Następnie trzeba będzie wybrać rodzaj zakładu, od którego zależeć będzie szansa na wygraną. Nie spiesz się i rozważ dokładnie każdy zakład.

 

Dodaj komentarz